Centrum Wczasów Rehabilitacyjnych ul. Rondo Mogilskie 1, 31-516 Kraków biuro@turnusy-krakow.pl (12) 411-76-79 667-41-86-77

Rehabilitacja po COVID 19 – Ustroń

Rehabilitacja dla ozdrowieńców po COVID-19

Rehabilitacja lecznicza dla osób po przebytej chorobie COVID-19, ukierunkowana na poprawę wydolności wysiłkowej i krążeniowej, sprawności oddechowej, siły mięśniowej i ogólnej sprawności fizycznej oraz wsparcie zdrowia psychicznego.

Rehabilitację poprzedza ocena stanu zdrowia, konsultacja z specjalistą pulmonologiem. Wykonywane są niezbędne badania diagnostyczne oraz kompleksowa ocena stanu zdrowia pacjenta. To na tej podstawie przygotowywany jest program zabiegów oraz ćwiczeń, które pomagają w powrocie do zdrowia. Celem jest rehabilitacja po zakażeniu koronawirusem oraz edukacja prozdrowotna. Zapewniamy konsultacje z dietetykiem oraz naukę rozładowywania przewlekłego stresu.

Program obejmuje:

konsultację lekarza pulmonologa

badania diagnostyczne chorób układu oddechowego

ocenę wydolności oddechowej

zabiegi rehabilitacyjne wg standardów rehabilitacji pulmonologicznej – średnio 5 razy dziennie (bez niedziel i świąt), m.in. trening wydolnościowy, trening stacyjny, ćwiczenia oddechowe, zabiegi z zakresu hydroterapii, fizykoterapii i inne według wskazań

naukę rozładowywania stresu

nadzór lekarsko-pielęgniarski

  • Celem programu jest zmniejszenie nasilenia objawów choroby, poprawa sprawności fizycznej i edukacja zdrowotna.
  • Pacjenci są zakwaterowani w Uzdrowiskowym Instytucie Zdrowia lub w Sanatorium Równica. Mają również zapewnione całodzienne wyżywienie zgodnie z zaleconą dietą.

Cennik programu Rehabilitacja dla ozdrowieńców po COVID-19

Rodzaj pokoju / cena od osoby za 7 dób za kolejną dobę
Pokój 1-osobowy, standard podwyższony
Sanatorium Równica
4480 zł 320 zł
Pokój 2-osobowy, standard podwyższony
Sanatorium Równica
3780 zł 270 zł
Pokój 1-osobowy komfort, Sanatorium Równica 5040 zł 360 zł
Pokój 2-osobowy komfort, Sanatorium Równica 4340 zł 310 zł
Pokój 2-osobowy komfort LUX, Sanatorium Równica 4620 zł 330 zł
Pokój 2-osobowy, Apartament Panorama, Sanatorium Równica 5740 zł 410 zł
Pokój 1-osobowy, standard podwyższony
4480 zł 320 zł
Pokój 2-osobowy, standard podwyższony
3780 zł 270 zł
Pokój 1-osobowy komfort
4340 zł 310 zł
Apartament na IX lub X piętrze
4200 zł 300 zł

UWAGI:

W cenniku podane są ceny brutto za dobę od osoby.

Pobyt rozpoczyna się od godziny 12:00 (obiadem) w dniu przyjazdu i kończy się o godzinie 10:00 (śniadaniem) w dniu wyjazdu.

W okresie świątecznym możliwe dopłaty do posiłków

Obowiązuje opłata klimatyczna

Parking płatny – przy wszystkich obiektach uzdrowiska „Ustroń”.

Sanatorium „Równica” usytuowane jest w samym sercu Beskidu  Śląskiego,   w  malowniczej  dolinie  rzeki  Wisła, z widokiem na Czantorię i pozostałe pasma górskie. Oferuje pokoje jednoosobowe, dwuosobowe i apartamenty. W jadalni istnieje możliwość indywidualnie dobranej diety zgodnie z zaleceniami. Sanatorium „Równica” posiada wszelkie udogodnienia architektoniczne dla osób niepełnosprawnych i na wózkach inwalidzkich, dodatkowo budynek  połączony  jest  przewiązką z Uzdrowiskowym Zakładem Przyrodoleczniczym. W bezpośrednim sąsiedztwie znajduje się Park Zdrojowy z pijalnią wód, leczniczymi fontannami solankowymi, ścieżką zdrowia i spacerowymi alejkami. W wolnych chwilach można korzystać z Klubu Kuracjusza który organizuje wieczorki taneczne, imprezy kulturalno-rozrywkowe oraz wspólne oglądanie wydarzeń sportowych. W Klubie Kuracjusza można korzystać z bezprzewodowego internetu, z  kącika szachowego, brydżowego i bilarda.

Chcesz wybrać ten ośrodek? Masz dodatkowe pytania?

Zadzwoń do „Centrum Wczasów Rehabilitacyjnych" w Krakowie pod numer 12-411-76-79; 667-41-86-77 lub wyślij wiadomość na adres biuro@turnusy-krakow.pl

image_pdfimage_print