Centrum Wczasów Rehabilitacyjnych ul. Rondo Mogilskie 1, 31-516 Kraków biuro@turnusy-krakow.pl (12) 411-76-79 667-41-86-77

Turnusy rehabilitacyjne w górach – Brenna

Brenna to miejscowość w południowej Polsce w województwie śląskim /Śląsk Cieszyński/ położona na wysokości 366m n.p.m ciągnąca się wzdłuż 11-kilometrowej doliny rzeki Brennicy. Należy wraz z sąsiadującymi miejscowościami Górkami Wielkimi i Górkami Małymi do najpiękniejszych miejscowości Beskidu Śląskiego. W XVI wieku przywędrowali w te okolice pasterze, zwani Wołochami z południowych Karpat. Wiele z ich oryginalnego folkloru i obyczaju przetrwało do dziś. Obecnie można zobaczyć zrekonstruowaną dawną zagrodę wołoską, z zabudowaniami gospodarczymi i żywymi zwierzętami, a także zabytkową chatę z  z XVII wieku. W Brennej organizowane są występy zespołów muzycznych i kabaretów, imprezy folklorystyczne, konkursy i zawody sportowo – rekreacyjne. Karczmy serwują wyśmienitą kuchnię regionalną. Nie brakuje stoisk gastronomicznych i letnich ogródków piwnych. W sezonie zimowym atrakcją są wyciągi narciarskie, trasy dla narciarzy biegowych, lodowisko. Dzięki dobrej komunikacji warto pozwiedzać także okoliczne miejscowości Szczyrk, Ustroń i Wisłę.

Brenna to nie tylko czysta przyroda, szlaki turystyczne i rowerowe, piękne widoki o każdej porze roku, ale także wspaniały klimat będący najistotniejszym naturalnym elementem leczniczym składających się na kurację uzdrowiskową.