Centrum Wczasów Rehabilitacyjnych ul. Rondo Mogilskie 1, 31-516 Kraków biuro@turnusy-krakow.pl (12) 411-76-79 667-41-86-77

Turnusy rehabilitacyjne w górach – Wapienne

Uzdrowisko Wapienne to jedno z najmniejszych polskich uzdrowisk. Położone w środkowej części Beskidu Niskiego  w dolinie potoku Wapienka, na obrzeżu Magurskiego Parku Narodowego, 15 km od Gorlic. Głównym bogactwem naturalnym są wody siarczkowo-siarkowodorowe i  wysokiej jakości borowina. Wykorzystuje się je do leczenia schorzeń ruchowych, reumatycznych, krążeniowych, moczowych, skórnych i cukrzycy.

Czyste, nie skażone powietrze, rozległe przestrzenie, łagodne zalesione wzgórza stwarzają doskonałe warunki do uprawiania turystyki. W pobliżu znajduje się rezerwat skalny Kornuty, zbudowany z piaskowca magurskiego z Jaskinią Mroczną, szlak prowadzący do Diablego Kamienia w miejscowości Folusz lub malowniczy i widokowy szlak do Gorlic. Warto odwiedzić zabytkowe kościółki i cerkwie w Sękowej i Binarowej, średniowieczne miasto królewskie Biecz, ze względu na bogatą historię zwane małym Krakowem, Muzeum Przemysłu Naftowego w Libuszy i wiele innych.

Krystalicznie czyste strumienie, bogactwo fauny i flory oraz rehabilitacja i ujęcia  wód leczniczych przyczyniają się do regeneracji organizmu.